Odkazy absolventov

V prvom rade ma ZŠ sv. Don Bosca naučila vážiť si vzdelanie a učiteľov a mať pozitívny prístup k škole. Aj keď učitelia boli prísnejší ako inde, veľa naučili. Už viem, že tie časté previerky neboli na škodu. Som im vďačná za to, že teraz môžem čerpať z vedomostí nadobudnutých na základnej škole, ktorá v neposlednom rade ovplyvnila aj môj postoj k Pánu Bohu. Na našu školu budem vždy rada spomínať!!

Vraví sa, že škola je základom života. Možno povedať, že o tejto škole to platí dvojnásobne. Nie, že by bola najlepšia, najtvorivejšia či najchápavejšia, ale preto, že ona sa snaží nielen o prípravu do života z hľadiska vzdelania, ale aj z hľadiska viery. A to je práve to, čo mladý človek v súčasnosti najviac potrebuje a za čo som jej vďačná.

Učitelia mali ľudský, priateľský a milý prístup k žiakom. Škola mi dala okrem nových poznatkov do života aj druhý domov. Pripravila ma dobre na štúdium na strednú školu.

Školu sv. Don Bosca som navštevovala od jej začiatku a za ten čas som mohla sledovať jej vývoj. Je to škola, ktorá ma naučila okrem toho základného aj niečo iné. Nepozerať sa na školu ako na nekonečné skúšanie a učenie, ktoré nemá pre mňa žiadny zmysel, ale že skúšanie je práve sám život.

Základná škola mi dala mnoho. Keď som bol prvák-druhák, asi najviac som ocenil to, že som sa naučil čítať. Bola to taká vstupná brána do sveta poznania. No okrem školských vedomostí ma naša škola naučila vážiť si ľudí a naučila ma mnohým veciam v oblasti náboženstva a viery a tým prehĺbila môj vzťah k Bohu. Myslím ,že je to najviac, čo mi škola a učitelia mohli dať. Práve preto budem veľmi rád spomínať na túto školu.