Jubileum školy

V tomto školskom roku škola oslávila svoje 15. výročie existencie. Toto jubileum si žiaci, zamestnanci školy, priatelia školy i rodičia pripomenuli 31. januára na sviatok sv. Don Bosca - patróna školy. Svätá omša, ktorú slúžil vo farskom kostole emeritný biskup Bratislavsko-trnavskej arcidiecézy Mons. Štefan Vrablec, bola peknou príležitosťou na poďakovanie sa za dar 15 rokov života školy. Po nej oslava pokračovala v školskej telocvični, kde sa žiaci pod vedením svojich pedagógov prezentovali programom slávnostnej akadémie so života jubilujúceho svätca. Okrem toho bola akadémia plná spevu, hudby, tanca i úsmevného slova a prispela k veľmi priateľskej a zároveň i oslavnej atmosfére, čo ocenili i pozvaní hostia na čele s primátorom mesta Ing. Petrom Balážom. Po skončení osláv pán biskup napísal do školskej kroniky:

Ďakujem Pánu Bohu za dar školy sv. Jána Bosca v Topoľčanoch.
Prosím Pána za všetkých pedagógov a žiakov, aby svietili Kristovým svetlom.
Som povzbudený peknou účasťou celej školy na slávení Eucharistie. Nech je Pán Ježiš najlepšie obslúžený a uctený v Základnej škole sv. Jána Bosca. Nech Pán, na mocný príhovor Panny Márie, požehnáva všetky podujatia v tejto škole!

+ Štefan Vrablec
biskup