Poďakovanie Pánu Bohu

· Vďaka Ti za ľudí, ktorým si vnukol myšlienku založiť túto školu a ktorým si dal silu a vytrvalosť tento zámer i uskutočniť.
· Vďaka Ti za tých, ktorí počúvli Tvoje volanie a s radosťou dali svoje sily a schopnosti do služieb mladým ľuďom na tejto škole – či už ako učitelia alebo zamestnanci zabezpečujúci jej riadny chod. Požehnávaj ich aj ich rodiny a mnohonásobne im vynahraď všetky obety, ktoré priniesli a neustále prinášajú v nezištnej službe škole.
· Vďaka za všetkých, ktorí sa s láskou starali o duchovné vedenie školy, sprostredkovávali Božie slovo a sviatosti, a tak prispievali k vytváraniu spoločenstva lásky v škole.
· Vďaka Ti za stovky rodičov, ktorí prejavili záujem o našu školu a s dôverou nám zverili to najcennejšie – svoje deti. Daj im potrebné dary Ducha Svätého, aby i naďalej vychovávali mladých ľudí v duchu kresťanskej viery a morálky, a nám pomáhaj, aby sme nesklamali ich dôveru.
· Vďaka Ti za stovky absolventov i za súčasných žiakov školy. Pomáhaj im, aby si i napriek našej nedokonalosti a mnohým problémom počas štúdia odniesli zo školy do života nielen vedomosti, ale i praktickú lásku k Bohu a blížnemu. Stoj pri nich, aby odolávali pokušeniam a zvodom súčasného sveta a aby sa s horlivosťou zapojili do budovania civilizácie lásky tretieho tisícročia.
· Vďaka Ti zo srdca za celé obdobie desiatich rokov školy, za každý jeden deň, za všetkých ľudí, ktorých sme stretli. Ďakujeme i za všetky dary, ktoré sme si snáď ani neuvedomovali, lebo sme ich vo svojej ľudskej obmedzenosti považovali za samozrejmosť.
Pane, Ty vieš, za čo všetko by sme Ti ešte mali ďakovať. Dnes si jasne uvedomujeme, že bez Tvojej pomoci nemôžeme nič dosiahnuť, a preto i našu budúcnosť vkladáme do Tvojich rúk. Nebeský Otče, v priebehu uplynulých rokov školy iste nebolo vždy všetko ideálne. Preto Ťa prosíme o odpustenie všetkých nedostatkov a chybných krokov, ktorými sme sa snáď odklonili od správnej cesty. Požehnávaj i všetkých tých, ktorí odišli z tejto školy s pocitom krivdy či nespravodlivosti, a daj im silu s láskou odpustiť.
Prosíme, daj nech vedomie našich chýb a omylov prehĺbi našu pokoru, aby sme si stále viac uvedomovali, že všetko, čo sme dosiahli, je nezaslúženým darom od Teba.
Nebeský Otče, prosíme Ťa na príhovor Panny Márie a nášho patróna sv. don Bosca,
· veď nás i naďalej svojou pevnou rukou, aby sme sa úprimne snažili o vytváranie spoločenstva lásky,
· daj, aby sme sa zachovali v pravde a dôvere v Teba,
· pomáhaj nám vštepovať do sŕdc mladých ľudí pravú múdrosť a skutočné hodnoty,
· chráň nás od egoizmu a negatívnych vplyvov súčasného sveta,
· nauč nás skutočne milovať a plniť Tvoju vôľu.
Amen.